Zasedanje šolskega in medobčinskega parlamenta, dan brez zaslonov.

V okviru otroškega šolskega parlamenta smo v torek, 20. 2. 2024  na naši šoli in v vrtcu izpeljali ”Dan brez zaslonov”. Prav tako je na isti dan potekalo zasedanje šolskega parlamenta na temo varne rabe interneta in vpliva sodobne tehnologije na naše duševno zdravje, ki ga je odlično vodil predstavnik 8.a razreda, Lan Lebreht. S predstavniki oz. ”parlamentarci”, smo izvedli 2 uri delavnic in debatirali o omenjeni temi. Ob koncu zasedanja smo izvolili tudi 3 predstavnike, s katerimi smo se udeležili medobčinskega parlamenta, ki je potekal že tri dni kasneje v Lenartu. Lan Lebreht, Nik Radovanović in Svit Kos so se odlično odrezali tudi na medobčinskem zasedanju, ki je potekalo v obliki delavnic in iger vlog. Izbrali so tudi temo medobčinskega šolskega parlamenta za naslednji dve leti – zgodnja spolnost.

Ponovno smo dokazali, da na mladih svet stoji in da je med nami še ogromno srčnih, zavzetih in skrbnih otrok, ki se razvijajo v kompetentne odrasle in jim ni vseeno za našo prihodnost.

Mentorici šolskega parlamenta: Suzana Kaloh in Simona Kapl