PASAVČEK

Projekt je namenjen učencem prve triade in se zavzema za otrokovo varno vključenost v promet. Tako je temeljni cilj projekta spodbujanje varne vožnje otrok v avtomobilu in uporabo otroških varnostnih sedežev ter varnostnih pasov. Cilje projekta smo združili s cilji iz učnega načrta, zato želimo vse dejavnosti projekta smiselno vpeljati v pouk pri različnih predmetih in jih izvajati kontinuirano do konca šolskega leta. Učence bomo prav tako spodbujali, da svojo aktivnost usmerijo na opozarjanje odraslih glede uporabe varnostnih pasov, tako da lahko posredujejo svoja sporočila in opozorila odraslim ali širše v svojem okolju. Prav tako želimo aktivno vključiti čim več učiteljev, staršev in drugih oseb, ki nam bodo pripomogli k dosegu ciljev (policist, reševalec …).