Rojstni dan je osebni praznik, ki ga posameznik praznuje na dan svojega rojstva. Je najbolj razširjen praznik v mnogih kulturah. Obdarovanje slavljenca na njegov dan rojstva je običaj, ki je navadno vezan na rojstnodnevne zabave v krogu družine ali prijateljev. Praznovanje rojstnega dne je splošno razširjena navada, ki temelji na družabnosti in je povezana s praznično prehrano in nekaterimi stalnimi sestavinami. ( Bogataj 1988)

Praznovanje rojstnega dne s prijatelji v vrtcu, je za otroka gotovo poseben dogodek. V našem vrtcu se trudimo, da bi se tisti dan še posebej posvetili slavljencu na način, kot si ga sam želi.  Želimo, da se slavljencu pričara vznemirljiv dan, katerega si ga bo otrok zapolnil po toplih objemih svojih vrstnikov in rajanju.

V vrtcu rojstnih dni NE PRAZNUJEMO S HRANO, zato za praznovanje rojstnega dne otoka v vrtec NE PRINAŠAJTE sladkih in slanih prigrizkov ter pijač. Rojstni dan otroka obeležimo z igro, petjem in ustvarjanjem. Pri načrtovanju in pripravi praznovanj so otroci aktivni udeleženci. V vsakem oddelku vrtca rojstni dan praznujemo nekoliko drugače, zato se za več informacij obrnite na vašo vzgojiteljico.