V vrtcu za zobozdravstveno preventivo skrbimo v sodelovanju z zobno asistentko ga Ksenijo Škerbot. V okviru projekta ZOBOKROKI otroke  seznani s pomenom rednega umivanja zob, učenjem pravilne tehnike umivanja zob s pomočjo študijskega modela.

Zobozdravstvena vzgoja in preventivno delo obsega predvsem navajanje otrok na redno, vsakodnevno umivanje zob, predstavi se pomembnost skrbi za ustno higieno, učenje pravilne tehnike umivanja zob, naš cilj pa je tudi, da otroke seznanimo z zdravo prehrano in poučimo o škodljivosti pretiranega uživanja sladkih jedi in pijač. Delo je prilagojeno starosti otrok.

V Mavrični igralnici pa sodelujejo v projektu ZOBNI ALARM v sodelovanju s podjetjem Curaprox, ki potem za otroke priskrbi tudi zobne ščetke.