Učbeniški sklad

Učbeniški sklad (US) deluje na osnovi Pravilnika o upravljanju učbeniških skladov (Uradni list RS št. 12/20) in je namenjen učencem in dijakom, ki ga financira Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje.

V US sodijo učbeniki in drugo učno gradivo, ki ga izberejo strokovni aktivi  v skladu s pravilnikom in si jih učenci v začetku šolskega leta izposodijo ali dobijo v uporabo kot končni uporabniki. Za izposojo starši izpolnijo naročilnico v začetku šolanja, ki velja do  konca šolanja v naši ustanovi.

Učenci ob koncu šolskega leta izposojeno učno gradivo vrnejo. V primeru, da ne vrnejo ali vrnejo učbenik, ki je tako poškodovan, da ga ni več mogoče uporabljati,  so dolžni plačati odškodnino. Višina odškodnine je urejena s Sklepom o višini odškodnine.