MREŽA GOZDNIH VRTCEV IN ŠOL SLOVENIJE

Z osnovno šolo Sveta Ana se v letu 2022/2023 prvič vključujemo v projekt Mreža gozdnih vrtcev in šol. Menimo, da živimo gozdno pedagogiko že veliko let, saj imamo čudovite pogoje, ki nam omogočajo stik z naravo in bližnjimi gozdovi. Vzgojitelji in razredniki se velikokrat z otroki in učenci odpravijo v naravo in izkoristijo možnosti za vključitev učnega načrta tudi izven učilnice.  Sedaj se bomo tega lotili še bolj načrtno in sistematsko, saj menimo, da ima učenje v naravi zelo velik pomen pri celostnem razvoju otroka. Narava sama po sebi deluje zdravilno, otroci pa se zunaj počutijo bolj svobodno, krepijo socialne spretnosti kot so vztrajnost, pogum, moč, volja, strpnost, prav tako si krepijo samozavest in samopodobo, se aktivno in izkustveno učijo drug od drugega. V takšnem okolju in pod takšnimi pogoji so veliko bolj dovzetni za učenje. Zavedamo se, da lahko otrokom damo veliko več, da jim lahko omogočimo kvalitetno, zdravo in ljubeče vzgojno izobraževanje. V projekt se vključujemo s štirimi oddelki osnovne in podružnične šole (2. in 3. razredi).