IBBY – BRALNO SPODBUJEVALNE AKCIJE

BRALNOSPODBUJEVALNA AKCIJA, ki je akcija v sklopu Mednarodne zveze za mladinsko književnost – IBBY in jo v slovenskem prostoru zastopa Slovenska sekcija IBBY, ki je združenje slovenskih strokovnjakov, avtorjev mladinske književnosti, knjižnic …

S svojimi dejavnostmi se priključimo mednarodni bralnospodbujevalni akciji, ki traja od 21. marca – mednarodnega dneva poezije, prek 2. aprila – mednarodnega dneva knjig za otroke, 23. aprila – svetovnega dneva knjige in avtorskih pravic, Noči knjige do konca šolskega leta. Pri načrtovanju dejavnosti nas vodi poslanica, ki jo vsako leto pripravi ena izmed držav članic IBBY in s tem spodbujamo interes do branja pri otrocih v vrtcu, učencih v šoli, starših in strokovnih delavcih.