Teden otroka v Rumeni in Oranžni igralnici

Teden otroka se je v naših igralnicah pričel z obiskom harmonikarja, s katerim smo si priredili pravo zabavo. V torek smo si ogledali predstavo Nerodna Avguština v telovadnici. V sredo je bil poseben dan za sladkanje, saj smo si z gosenico pripravili sadno kupo. V četrtek smo imeli kino dan z gosenico Tinko v gozdu ter kostanjev piknik. V petek pa smo si ogledali predstavo Mali medo in obiskala nas je tudi Botra jesen.

Tekmovanje iz znanja biologije za Proteusovo priznanje

V sredo, 20. oktobra, bo potekalo šolsko tekmovanje iz znanja biologije za Proteusovo priznanje. Tekmovanja se bo udeležilo 5 učenk iz 9. razreda  in trije učenci  iz 8. razreda. Tema letošnjega tekmovanja so PAJKOVCI.

Učenci imajo možnost pridobiti bronasto priznanje za Proteusovo priznanje na šolski ravni, na državni pa lahko pridobijo srebrno ali zlato priznanje.

Učenci se že pridno pripravljajo na tekmovanje po literaturi, ki je dostopna na  https://www.proteus.si/priporocena-literatura-20212022/

Mentorica:
Božena Šmirmaul