V lanskem letu nas je v tednu otroka zabaval Klovn Karli, tokrat pa smo v Zeleni igralnici teden otroka obeležili v družbi Čarodeja Čarlija. Ogledali smo si čarovniško predstavo Nerodni Čarli. Spoznavali smo, kako zabaven pripomoček za igro in vadbo zna biti navaden časopisni papir. Na velikem platnu smo si ogledali risani film Bi se gnetli na tej metli. Izdelovali smo magično cev – svoj pripomoček za čisto pravi čarovniški trik. V petek pa smo se podali na pohod presenečenj po Štrkovi poti, kjer nam je Čarli pripravil različne aktivnosti in presenečenja.

Naslov osrednje teme Tedna otroka 2023 se je glasil Zakaji in zatoji radovednosti. Radovednost nas vodi k odkrivanju sveta okoli nas in raziskovanju tega, kar nas zanima. Skupaj s Čarlijem smo v tem tednu veliko spoznali, predvsem pa doživeli.