Pust ima pomembno vlogo v vrtcu, saj z njim vključujemo in seznanjamo otroka v lastno kulturo in kulturno dediščino. Vsako leto se strokovni delavci trudimo, da z obujanjem, spodbujanjem in nadaljevanjem čudovitega slovenskega običaja v otrocih zanetimo iskrico navdušenja in spoštovanja do ohranjanja tradicije. Vse dejavnosti pozitivno vplivajo na njihov socialni in čustveni razvoj ter jim pomagajo pri oblikovanju njihove samopodobe in zavedanja, da tudi sami pripadajo tej družbi. Otroci stopajo v svet kulturne dediščine z majhnimi koraki, ki rastejo iz dneva v dan ter širijo svoje znanje, kulturo, prijateljstvo in pristne odnose. Utrinke včerajšnjega tega dne si lahko pogledate v spodnji galeriji.