V osmem razredu učenci pri urah biologije spoznavajo zgradbo in delovanje človeka.

Vsak od nas se lahko znajde v situaciji, ko bo potrebna pomoč morda nezavestnemu ali pa bo nekdo potreboval oživljanje. Zato je zelo pomembno, da učenci že v osnovni šoli pridobijo teoretična in praktična znanja iz tega področja.

Naša nekdanja učenka Melisa Zadravec je sedaj dijakinja četrtega letnika Srednje zdravstvene in kozmetične šole v Mariboru. Izobražuje se v programu zdravstvene nege. Melisa je bila gostja naše ure biologije in je nazorno razložila pomen prve pomoči in temeljne postopke oživljanja. Najzanimivejši del ure je za učence predstavljal praktični prikaz postopka oživljanja in nameščanje poškodovanca v položaj za nezavestnega.

Številni so preizkusili svoje sposobnosti in spoznali zahtevnost tega postopka na lutki.

Takšne ure so največja zakladnica znanja, zato se Melisi še enkrat zahvaljujemo za čudovito pripravljeno uro.

Učiteljica biologije Božena Šmirmaul in učenci 8.a in b razreda