V ponedeljek, 17. 4. 2023 nam je kljub ne ravno preveč ugodni vremenski napovedi, uspelo izvesti športni dan z vsebinami športnovzgojnega kartona in atletskim delom. Izvedli smo tudi nekatere druge dejavnosti. Učenci in učenke 7.razreda so pod vodstvom Kristine Trevenkar izvedli krajšo vadbo joge v kulturnem domu. Učenci 2., 3. in 4. razredov pa so se na pohod po Štrkovi poti podali s svojimi dedki in babicami. Učenci 5.razredov so se pripravljali na kolesarski izpit ob navzočnosti policista.
Teste za športnovzgojni karton so na matični šoli opravili tudi učenci podružnice iz Lokavca, nato pa so se peš odpravili nazaj v Lokavec.
Na šolskem igrišču so se učenci preizkusili v skoku v višino ter metu žvižgača oziroma tenis žogice. Na tem področju smo odkrili kar nekaj športnih talentov.