Preglovo tekmovanje iz znanja kemije organizira vsako leto Zveza za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS).

Šolskega tekmovanja, ki je potekalo 16. januarja 2023, se je na 446 osnovnih šolah po Sloveniji udeležilo 6124 učenk in učencev. Na naši šoli se ga je udeležilo 15 učencev 8. razreda in 5 učencev 9. razreda.

Dobitniki Priznanja za sodelovanje na šolskem nivoju, ki ga prejme 1/5 najboljših v Sloveniji, so tisti, ki so dosegli 11 točk  v 8. in 25 točk v 9. razredu.

To je na naši šoli uspelo Žigi Lončariču, učencu 8. a razreda.

Na regijsko tekmovanje so se uvrstili prvouvrščeni tekmovalci s šolskega tekmovanja v posamezni skupini, če so dosegli vsaj 50% točk in tisti, ki jih na podlagi doseženih rezultatov določi Komisija ZOTKS.

Regijskega tekmovanja sta se udeležila Žiga Lončarič (8. a) in Larisa Rola (9. a). Regijsko tekmovanje je potekalo 25. 3. 2023, za našo regijo na OŠ Maksa Durjave.

Tretjina najboljših učencev si je prigarala bronasto Preglovo priznanje.  To je uspelo ŽIGI LONČARIČU iz 8. razreda, za kar mu ČESTITAMO!!!.  Za državno tekmovanje mu je žal zmanjkalo  le 1,5 točke.

“Zmagovalec boste, če se nikoli ne boste predali. Ko vam je najtežje, poskusite še enkrat.”

(James J. Corbett)

Čestitamo!