Več fotografij tukaj

V sklopu mednarodnega evropskega projekta Netopir na vulkanu smo na pustni torek na podružnični šoli in vrtcu v Lokavcu gostili otroke partnerskih vrtcev iz Stradna in Maribora (Studenci). Za to priložnost so se vsi otroci z vzgojitelji in učitelji vred našemili v netopirje.

Takoj po prihodu so se naši mladi gostje okrepčali s pustnim krofom, nato pa so se vse skupine zbrale v telovadnici, kjer jih je sprejel in pozdravil ravnatelj Boris Mlakar. Že čez nekaj minut je v telovadnici krepko zaropotalo, saj sta prišla kurenta in otrokom predstavila našo tradicionalno masko. Sledila je kratka komična dramatizacija pustnih klovnov, ki sta jo uprizorila vzgojitelja iz vrtčevske skupine Metulji (OŠ Sveta Ana).

Nato so se pustni netopirčki udeležili povorke po središču Lokavca. Na koncu smo naredili še skupinsko fotografijo in se zahvalili našim malim gostom s priznanji in darili, verižicami z obeski v obliki netopirjev, ki jih bodo spomnili na skupno pustovanje.

Mateja Kramberger

Datum izvirnka: 20.3.2019