V Vijolično skupino se je pripeljal naš medo Jaka s poganjalcem. Zanimalo ga je, kaj vse mora vedeti, preden se odpravi na cesto. Tako smo se veliko pogovarjali o prometu, kako se v njem obnašamo, spoznali smo pa tudi prometno signalizacijo. Izdelali smo si prometne znake, otroci so si od doma prinesli kolesa. Naredili smo poligon, po katerem so se vozili ob upoštevanju prometnih pravil. Doživeli smo tudi manjšo nezgodo, saj sta dva udeleženca v prometu trčila, a smo hitro nadaljevali, saj so vsi ostali urno priskočili na pomoč. Naslednji dan pa smo si  v telovadnici najprej pripravili poligon z ovirami, katere so otroci premagovali s poganjalci, kasneje pa je sledil še poligon reševanja našega medvedka Jake, ki je obtičal v gozdu.