V mesecu maju smo s prvim razredom zaključili z mednarodnim projektom za spodbujanje varne vožnje otrok v avtomobilu in uporabo otroških varnostnih sedežev ter varnostnih pasov, Pasavček.

Skozi šolsko leto smo izvedli več aktivnosti za spodbujanje varnosti otrok v prometu. Na šolskem igrišču smo postavili poligon in kot pešci vadili prometne situacije. Naslednji dan smo se na poligonu preizkusili še kot vozniki s kolesi in skiroji. Učili smo se pesem na temo prometa; ustvarjali na temo Moja družina v prevoznih sredstvih; zbirali nalepke za pripetost in za spodbujanje drugih k pripetosti; se odpravili na poučni sprehod v okolico šole; se igrali z igračo Pasavček ter igrali didaktične igre na temo promet … Obiskal nas je tudi policist g. Boštjan Kaloh, ki je poskrbel, da so učenci naučeno vzeli še bolj resno. Ob koncu projekta smo izvedli kviz, s katerim smo dokazali, da smo bili s projektom več kot uspešni!