V sklopu projekta Netopir na vulkanu smo se v Zeleni igralnici seznanjali z raznimi dejstvi o netopirjih. Glavni cilj različnih dejavnosti je bil, da bi otroci izgubili strah pred netopirji in pridobili občutek, kako ravnati z divjimi živalmi, ki nam ne želijo prav nič žalega. V ta namen smo si ogledali kratko risanko z naslovom Netopir in kmetija, ob kateri so se otroci tudi prijetno nasmejali. Ob poučnem videoposnetku smo spoznali, da telo netopirjev prekriva dlaka in da kotijo žive mladiče, da so nočno aktivne živali in da se pri visenju z glavo navzdol prav nič ne utrudijo. Pri nas se netopirji prehranjujejo večinoma z žuželkami. Za orientacijo imajo razvit poseben sistem, tako da oddajajo nam neslišne zvoke, ki se odbijejo od ovir proti njim in si tako zelo natančno ustvarijo sliko okolice. Svetli del dneva preživijo v zatočiščih – v drevesnih duplinah, na podstrešjih stavb, v špranjah sten, v jamah in raznih podzemnih prostorih. Vsaka samica skoti samo po enega mladiča. Zimo pa preživijo v globokem zimskem spanju. Otroci so zanimivostim o netopirjih najprej pozorno prisluhnili, potem pa o njih radovedno spraševali, veliko o prigodah s temi skrivnostnimi in zanimivimi bitji pa so imeli tudi sami za povedati.

Vzgojitelj je otrokom predstavil zgodbo Alenke Klopčič z naslovom Netopirja in raziskovalka. Otroci so se v zgodbo vživeli, veliko smo se o njej pogovarjali in vsebino skupaj obnovili. Za naše brihtne glavice oziroma za urjenje fine motorike pa smo reševali tudi delovni list na obravnavano temo. Ob tem so otroci iskali, zaznavali in uporabljali različne možnosti rešitve problema ter uporabljali imena za števila do šest. Ob koncu sklopa aktivnosti pa smo z otroki naredili še kratek intervju. Jasno in razveseljivo je bilo spoznanje, da so otroci o netopirjih govorili v pozitivnem ter veselem tonu, vsebina njihovih izjav pa je bila izvirna, zanimiva in zabavna.