Podružnica Lokavec

!

Nahajate se tukaj

SPREJEM PRVOŠOLCEV V SUŠ

Danes je bil prav poseben dan za učence prvih razredov matične šole in podružnice Lokavec, saj so postali člani Skupnosti učencev šole. Ob tem za njih prav posebnem dogodku smo jim pripravili prav poseben program.

Učenci so se zbrali v telovadnici, kjer so jih pričakali starejši učenci, predsednica SUŠ-a, mentorica SUŠ-a in seveda gospod ravnatelj ter dva klovna: Nerodna Avguština in njen Avguštin. Učenci pevskega zbora  so pod mentorstvom učiteljice Nataše zapeli pesem, ki so jih na glasbilih spremljale Neža, Eva in Ela. Kar naenkrat pa smo iz garderobe zaslišali kričanje, ropotanje in direndaj. Kdo drug kot Avguština in Avguštin, ki sta se vzela od nikoder in nam prikazala življenje v cirkusu ter nas opozorila na to, kako pomembno je sodelovanje in medsebojna pomoč.

Ko sta se klovna poslovila, je predsednica SUŠ-a skupaj z gospodom ravnateljem podelila diplome in tako vsakega učenca slavnostno sprejela med člane naše šole. Za konec je še Eva Gosak Koler zapela pesem in že je sledilo sladkanje v razredih.

Vsem prvošolcem čestitamo in želimo dobro počutje na naši šoli ter uspešno šolanje!

Mentorica SUŠ-a

Ana Šnofl

TEDEN OTROKA

4. 10. – 10. 10. 2021

Tema: »RAZIGRAN UŽIVAJ DAN«

Ključna sporočila so:

• igra ti pomaga razvijati domišljijo,
  • igra ti krepi telo,
  • igra spleta prijateljstva …
  • in najpomembnejše: igra nas povezuje!

V ponedeljek, 4. oktobra se bo pričel Teden otroka®, letos na temo RAZIGRAN UŽIVAJ DAN! Teden otroka se zaključi v nedeljo 10. oktobra in v tem tednu bodo zveze in društva prijateljev mladine organizirala različne prostočasne in razvedrilne programe za otroke v vseh večjih krajih po Sloveniji, obeležili pa ga bodo tudi vrtci in šole.

POSLANICO JE LETOS V STRIPU ZAPISAL BOŠTJAN GORENC PIŽAMA:

IGRA SPLETA PRIJATELJSTVA…….IN NAJPOMEMBNEJŠE: IGRA NAS POVEZUJE!

NA NAŠI ŠOLI SMO ZA VAS PRIPRAVILI NASLEDNJE DEJAVNOSTI V TEDNU OTROKA:

PONEDELJEK, 4. 10. 2021

• ODDAJA ŠOLSKEGA RADIA – predstavitev programa v tednu otroka in projekta Naključna prijaznost.
  • Poslanica ob Tednu otroka.
  • Začetek projekta Naša mala knjižnica v oddelkih OPB.
  • Pouk na drugi lokaciji za učence od 1. do 5. razreda (razen 4. a in 4. b razred).

TOREK, 5. 10. 2021

• Sprejem prvošolcev v SUŠ 4. šolska ura.
  • Filmska predstava za učence od 6. do 9. razreda.
  • Vesela urica s šolarji ob 9. uri v Lokavcu (vrtec na obisku v šoli).
  • Bookmark Exchange Project (izmenja bralnih kazalk – Lokavec).
  • S knjigo razigran uživaj dan – Potujoči nahrbtnik za učence 2. a in 2. b.

SREDA, 6. 10. 2021

• S knjigo razigran uživaj dan – Potujoči nahrbtnik za učence 1. a in 1. b.
  • Projekt Korak k sončku – Lev Rogi v 2. a.
  • Učenci I. VIO namenijo eno uro za igro v razredu ali na prostem.
  • Jesenska delavnica v Lokavcu.

ČETRTEK, 7. 10. 2021 – DAN DEJAVNOSTI ZA VSE UČENCE

• Moja poklicna prihodnost.
  • Stojnica slovenske filantropije.

PETEK, 8. 10. 2021

• Kostanjev piknik za vse učence ob 13.00 uri.
  • S knjigo razigran uživaj dan – Potujoči nahrbtnik za učence 3. razreda.

DODATNE AKTIVNOSTI, KI BODO POTEKALE VES TEDEN:

• Šola v naravi za učence 4. razredov.
  • RAZMIŠLJAJ POZITIVNO – mediatorke bodo vsak dan ob 8.00 uri preko šolskega radia prebrale pozitivno misel in jo zelo na kratko obrazložile.
  • OGLASNA DESKA NA TEMO TOM TELEFON (mediatorke).
  • NAKLJUČNA PRIJAZNOST (mediatorke).
  • PROJEKT GUBANJE LADJIC – v okviru razrednih ur ali likovnega pouka, OPB in JV učenci sodelujejo pri projektu gubanje ladjic.
  • V oddelkih podaljšanega bivanja sodelujejo v projektu PREHODIMO SLOVENIJO NA ROKAH.
  • KORAK K SONČKU – vsak razred nameni dnevno nekaj minut socialnim igram.
  • Literarno ustvarjanje na temo tedna otroka pri urah slovenščine in angleščine.
  • Likovno ustvarjanje na temo tedna otroka v okviru ur likovne umetnosti za učence 1., 2. in 3. VIO. Likovne izdelke učenci nižjih razredov po želji razstavijo.
  • Učenci prve in druge VIO ustvarjajo s kredami po površinah pred šolo.
  • V oddelkih podaljšanega bivanja (Sv. Ana in Lokavec) se učenci igrajo različne gibalne in rajalne igre ter ustvarjajo v delavnicah.

Vsaka razredna skupnost program dela v tednu otroka po lastni želji in interesu še dopolni in obogati. Posamezni učitelji se lahko vključijo z delavnicami pri posameznih predmetih. Vsem učencem želim prijeten in ustvarjalen TEDEN OTROKA.

Mentorica SUŠ-a,

Ana Šnofl

ŠPORTNI DAN NA OŠ LOKAVEC

V četrtek, 23. 9. 2021, smo imeli športni dan. V Lokavcu smo se zjutraj dobro ogreli in se preizkusili v različnih športnih igrah v telovadnici. Po malici smo se odpravili na pohod v okolici šole in pot nas je popeljala do ga. Ščap, ki skrbi za kar 14 konjev. Konje smo si ogledali, jih božali, hranili, skrtačili in očistili kopita. Nahranili smo tudi koze in ovce, in že je bil čas, da se vrnemo v šolo. Po poti smo se še preizkusili v »gozdnih« nalogah ter se prijetno utrujeni strinjali, da je bil športni dan zanimiv, zabaven in poučen.

17. september, dan zlatih knjig!

Vas zanima, kakšne so uganke z rimo in soljo?

Vprašajte naše prvošolce, ki so bili ob vseslovenskem začetku nove bralne sezone sprejeti v člane naše šolske knjižnice.

Društvo Bralna značka Slovenije jim je s pomočjo JAK RS in sponzorjev (Hofer in SVIZ Slovenije) podarilo knjižno povabilo k branju, letos uganke Ponikalnice (pesnika in pisatelja Miroslava Košute in ilustratorke Suzi Bricelj, založbe MIŠ). V knjigi je toliko ugank, kolikor je staro Društvo Bralna značka – 60!

Med drugim vas Marko Kravos, predsednik Bralne značke, vabi »k druženju ob zgodbah, pesmicah in ugankah znanja …« Več si lahko ogledate na njihovi spletni strani www.bralnaznacka.si.

Branje je najboljše učenje. (A. Puškin)

Prihajajoči dogodki

• Športni dan - tor 19.10.2021