V torek, 6. 6. 2023, smo z otroci vrtca obiskali Lutkovno gledališče Maribor. Otroci Mavrične, Zelene, Rdeče in Vijolične igralnice so si ogledali lutkovno predstavo Gospod Zvezda.

Gospod Zvezda je prišel z neba. Na travniku je našel srebrnik in si v trgovini zanj kupil kolaček, dežnik in barvico. Za uro, na kateri je plesala prelepa plesalka, pa mu je zmanjkalo denarja. Srečal je pikapolonice in jim dal barvice, da so si na krila narisale pikice. Pomagal je tudi polžu in kosu. Vsi so bili srečni, le gospod Zvezda je kar naprej vzdihoval in mislil na plesalko z ure. Zaljubil se je vanjo in ni je mogel pozabiti. In prijatelji, ki niso več mogli poslušati njegovega vzdihovanja, so mu jo kupili. Za dobrega prijatelja bi kaj takega storili tudi vi, mar ne? Saj zato pa so prijatelji: da kaj lepega storimo zanje.

Tudi mi smo kot dobri prijatelji ta dan  preživeli ob dobri volji, prijetnem druženju in doživljanju marsičesa novega – vožnja z avtobusom, sprehod po mariborskih ulicah, obisk LGM in še kaj. Polni lepih vtisov in doživetij smo se vrnili v vrtec na zasluženo kosilo in počitek. Hvala staršem za pokritje stroškov vstopnic in Šolskemu skladu ter pridnim zbiralcem starega papirja za pokritje stroškov avtobusnega prevoza.