V okviru projekta “Varno v vrtec in šolo” so se otroci iz Zelene igralnice udejstvovali na poligonu varne vožnje. Dejavnost je potekala na stadionu pri Osnovni šoli oziroma vrtcu. Dan prej so se otroci v spremstvu vzgojiteljev preizkušali v vlogi pešcev, tokrat pa v vlogi voznikov. Seznanili smo se z osnovami varne vožnje. Spoznali smo nekatere prometne znake in osnovna pravila v prometu. Za red, nadzor ter morebitne “prekrškarje” je skrbel policist Pavle. Ta je moral obravnavati tudi prometne nesreče, katere so se v določenem trenutku vrstile kot po tekočem traku ena za drugo … A na srečo je v večini primerov šlo le za zdrse voznikov z njihovih vozil oziroma skirojev. Aktivnost je potekala v prijetnem in veselem vzdušju, dejavnost je združevala koristno z zabavnim.