Za nami je mesec oktober, ki je med drugim tudi Mednarodni mesec šolskih knjižnic in kot vsako leto nam je v izziv moto, ki ga razpiše mednarodno združenje šolskih knjižničarjev (IASL – International Association of School Librarianship).

Letošnji moto »Branje za globalni mir in življenje v harmoniji.« nam je bil v šolski knjižnici vodilo pri pripravi tedenskih bralno spodbujevalnih priložnosti za naše uporabnike šolske knjižnice in naš doprinos »k iskanju, zavedanju in osmišljanju posameznikovega notranjega miru, ki lahko prispeva k miru v skupnosti, se širi globalno, kar nedvomno vpliva na življenje v harmoniji.« (https://www.zbds-zveza.si/).

Plakati v šolski knjižnici in po razredih so uspešno opravili svojo funkcijo nagovarjanja in razmišljanja o predlaganih vsebinah k izvedbi, nadgradnji, ali ustvarjanja novih tedenskih bralnih izzivov s skupnim ciljem.

Tedenski bralni izzivi so bili:

1. teden Nikoli izposojene knjige vabijo in Beremo Demšarja (za strokovne delavce),
  2. teden Literarni sprehod po navzdolšnjici in navzgoršnjici,
  3. teden Bralna čajanka: Mir in harmonija,
  4. teden Iščimo ravnovesje: Čas za čisto nič, Še je čas (ker v preteklih tednih ga ni bilo) za Literarni sprehod, Bralno čajanko, Beremo Demšarja.

Kljub temu, da nismo več v mesecu oktobru, je  še vedno priložnost, da še naprej iščemo/najdemo harmonijo s knjigami in z branjem ujamemo »mir«, ter ga delimo med druge.