Izbirni predmet Ansambelska igra malo drugače

Pouka se lahko lotimo tudi na drugačen način. Naša učiteljica glasbe, Nataša Petek, nas je popeljala na mini izlet po Lenartu. Najprej smo se ustavili na Konservatoriju za glasbo in balet Maribor – podružnica Lenart. Tam sta nas prijazno sprejela ravnateljica šole, ga. Irena Košmerl in učitelj kitare, g. Bogdan Štabuc, ki je hkrati tudi učitelj našega sošolca Nika in nam razkazala prostore šole. Nik nam je v svoji učilnici odigral skladbo, ki jo pripravlja za zaključni izpit. V učilnici za tolkala se nam je predstavila ga. Tajana Novak in nas navdušila z igranjem na pavke.

Po ogledu glasbene šole smo se odpravili najprej v park in nato še na avtobusno postajo, si vključili glasbo na zvočnik in ob njej igrali na ukulele ter tako zabavali mimoidoče s popularno glasbo.

Nazadnje smo se ustavili še v privatni glasbeni šoli Muziklub, kjer nas je sprejel ravnatelj, g. Peter Šenekar. Po prijetnem sprejemu s pijačo in priboljški, smo si tudi tam ogledali prostore šole. V vsaki učilnici je kdo kaj igral. Zabavno je bilo prisluhniti glasbeni skupini.

Zelo smo uživali in se ogromno naučili.

Bil je nepozaben dan.

Hajdi Breznik in Sara Roškar, 7.a