Tudi v Zeleni igralnici smo se z veseljem pridružili projektu Trajnostna mobilnost in se v sklopu tega udejstvovali v igri Beli zajček. Otroci so najprej spoznali zgodbico o belem
zajčku, katerega kožušček je zaradi izpušnih plinov avtomobilov postal umazan. Cilj igre je bil očistiti zajčkov kožušček. S pomočjo šablone narejen obris zajčka so otroci s škarjami izrezali in ga s čopiči ter tempera barvo pobarvali sivo. Zajčku so s črnim flomastrom dodali še oči, smrček, brčice, usta in kremplje. Naslednjih osem dni so otroci vsako jutro na zajčka prilepili bel krogec in tako čistili njegov onesnažen kožušček. A to so lahko storili le, če so v vrtec prišli na trajnosten način (vsaj 200 metrov peš, s skirojem ipd.). Na tem mestu moramo pohvaliti otroke in njihove starše, kateri so v večini že od prvega dne projekt vzeli zares ter avtomobile puščali na različnih, nekoliko bolj oddaljenih lokacijah od vrtca. Bravo in hvala! 😉 V času trajanja projekta smo v skupini izvajali različne dejavnosti na obravnavano temo. Podrobneje smo spoznavali potniški promet. Ogledali smo si fotografije več vrst avtobusov in vlakov ter se seznanjali z različnimi pojmi na to temo. Otroci so sestavljali skico avtobusa, se naučili izštevanko o vlaku in reševali kratek delovni list. Najbolj zabavno pa je bilo, ko nas je obiskal vlakovodja Vinko. V igralnici so otroci iz stolčkov sestavili vlak ter pod vodstvom vlakovodje potovali po Sloveniji. Seveda tudi brez strojevodij in kontrolorjev vozovnic ni šlo. Kaj šele brez potnikov. S pomočjo projektorja smo si ogledali poučen videoposnetek o prometu in prevoznih sredstvih. Otroci so barvali številko pobarvanko, pri kateri so povezovali barve in števila ter urili grafomotorične spretnosti, ko so vlekli ravne, vijugaste in cik – cak črte ter tako vodili vozila po različnih poteh. Seznanili smo se tudi z novo deklamacijo Slavka Juga z naslovom Vlak. Sredi tedna pa smo prijeten sončen dan izkoristili za krajši izlet in tako dokazali, da zna biti tudi hojo zelo prijeten načinov potovalne navade. Z nahrbtniki smo se odpravili na pot po širši okolici naše občine. Opazovali smo lepote narave in po poti srečali tudi veliko živali (črva, polža, metulja, mačko, psa, račke, kokoši, petelina …). Nekje na sredini poti smo se okrepčali s pijačo in prigrizki. Izlet je potekal v veselem ter sproščenem vzdušju. Za konec projekta pa smo pričeli z izdelavo makete oziroma igralne podlage po zgodbi Beli zajček. Se že veselimo vrnitve v skupino po počitniškem tednu, da maketo dokončamo in se z njo veselo igramo.