V avli Antona Fašinga na občini Sveta Ana je bila 27. maja otvoritev 4. likovnega mozaika otrok. Že tradicionalno razstavljajo učenci od 6. do 9. razreda OŠ Sveta Ana. Izdelki so nastali pri pouku likovne umetnosti ali pri izbirnem predmetu likovno snovanje pod mentorstvom Metke Beber v preteklem šolskem letu.

Z otvoritvijo razstave smo se pridružili vseslovenskemu projektu Teden umetnosti v šoli.  Projekt  je bil organiziran v sodelovanju z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport in Ministrstvom za kulturo ter je potekal pod častnim pokroviteljstvom Slovenske nacionalne komisije za UNESCO. Odvijal se je v okviru svetovnega UNESCO tedna umetnosti med 23. in 29. majem 2022. Namen projekta je bil, da s številnimi dejavnostmi skupaj opozorimo na vseživljenjski pomen in vlogo umetnosti.

Na 4. likovnem mozaiku otrok razstavljamo slike, risbe, grafike in makete. Letos smo dali prednost arhitekturnim izdelkom. Ob 150- letnici rojstva arhitekta Jožeta Plečnika je Vlada Republike Slovenije razglasila leto 2022 za Plečnikovo leto. V šoli smo že pripravili razstavo o Jožetu Plečniku. Nekaj najboljših arhitekturnih del, pa smo razstavili tudi v avli Antona Fašinga.

Prisotne sta pozdravila g. ravnatelj OŠ Sveta Ana, Aleksander Šijanec in župan občine Sv. Ana, g. Silvo Slaček.

Razstava bo na ogled še nekaj časa. Lepo vabljeni, da jo obiščete, zagotovo je vredna ogleda.

Metka Beber