V letošnjem šolskem letu je naša šola bila vključena v projekt Zobni alarm. Gre za projekt, ki otrokom prenaša znanje o pravilni negi zob in dlesni, zgradbi zob, škodljivih bakterijah, zdravi prehrani ter ustreznih pripomočkih za ščetkanje na inovativen način. Vsebine in delavnice so prilagojene različnim starostnim skupinam.

Na naši šoli je v projektu sodelovalo 8 oddelkov. Del projekta je tudi spremljanje rednega umivanja zob. Učencem 3. a je uspelo redno umivati zobe in zato so zasluženo dosegli prvo mesto v čistoči zob. Ga. Ksenija Škerbot in ga. Ines Žunkovič sta nas z novico lepo presenetili. Razveselili sta nas s priznanji ter novimi zobnimi ščetkami in pastami. Učenci so bili darila zelo veseli.