EKSKURZIJA ZA NADARJENE IN MOTIVIRANE UČENCE

Zjutraj smo prišli v šolo ter imeli dve uri pouka. Ob devet in petnajst minut smo predčasno odšli na malico in se ob devet štirideset minut z avtobusom odpeljali proti Lenartu. Na avtobusni postaji Lenart so se nam pridružili nadarjeni učenci iz OŠ Voličina, OŠ Cerkvenjak ter OŠ Benedikt.

Pot smo nadaljevali v Center vesoljskih tehnologij Hermana Potočnika Noordunga, ki se nahaja v Vitanju. Tam smo imeli voden ogled razstave in delavnico SONCE. Sonce smo si ogledali preko teleskopa in posebnih steklenih ogledal. Jasno smo lahko videli Sončeve pege. Po ogledu Noordung centra smo pot nadaljevali proti živalskem vrtu Zoo Landu, kjer smo videli številne živali ( pitona, krokodila, želve, servele, kamelo, alpake, surikate, leve, papige…). Vstopili smo tudi v »HIŠO STRAHOV« in prestrašili učiteljice. Pozno popoldne smo se odpravili proti domu. Nekaj učencev se je udeležilo še predstave dijakov Druge gimnazije FIGROVA SVATBA.

Dan smo preživeli aktivno. Bili smo veseli za nove izkušnje in prijatelje iz sosednjih šol.

Izak Lorenčič, 6.b