Spoštovani,

v ponedeljek, 10. 1. 2022, je na predlog Nacionalnega inštituta za javno zdravje začela veljati sprememba Odloka o izjemah od karantene na domu po visoko tveganem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni COVID-19, ki dodaja nove izjeme od karantene na domu.

Odlok o izjemah od karantene na domu po visoko tveganem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni covid-19 določa, da se osebo, ki je bila v visoko tveganem stiku z okuženim s koronavirusom, ne napoti oziroma se ji ne odredi ukrep karantene na domu, če:

• je prejela poživitveni odmerek cepiva Comirnaty proizvajalca Biontech/Pfizer ali cepiva Spikevax (COVID-19 Vaccine) proizvajalca Moderna,
  • je prebolela covid-19, kar dokazuje z dokazilom o pozitivnem rezultatu PCR-testa na virus SARS-CoV-2, ki je starejši od desetih dni, in je od pozitivnega rezultata testa PCR minilo manj kot 45 dni,
  • je prebolela covid-19, kar dokazuje z dokazilom o pozitivnem rezultatu testa PCR, ki je starejši od desetih dni, in je bila cepljena z drugim odmerkom cepiva Comirnaty proizvajalca Biontech/Pfizer, cepiva Spikevax (COVID-19 Vaccine) proizvajalca Moderna, cepiva Sputnik V proizvajalca Russia’s Gamaleya National Centre of Epidemiology and Microbiology, cepiva CoronaVac proizvajalca Sinovac Biotech, cepiva covid-19 Vaccine proizvajalca Sinopharm, cepiva Vaxzevria (COVID-19 Vaccine) proizvajalca AstraZeneca, cepiva Covishield proizvajalca Serum Institute of India/AstraZeneca ali cepiva Covaxin proizvajalca Bharat Biotech (Indija) oziroma kombinacijo dveh cepiv iz te alineje ali je prejela odmerek cepiva.

Na spletni strani NIJZ so objavljena posodobljena Navodila vzgojno-izobraževalnim zavodom (VIZ) ob sumu ali potrjenem primeru okužbe s SARS-CoV-2 v zavodu za šolsko leto 2021/22 na naslednji povezavi: https://www.nijz.si/vzgojainizobrazevanje.

navodilo_vodstvu_viz_v.6

ŠOLA ZA STARŠE

Spoštovani!

Pozitivna psihologija za boljše življenje v času od 5.1. 2022 do 5. 2. 2022 organizira 2. šolo za starše. Predavanja bodo potekala preko spleta ob sredah in sobotah ob 18.30.

Vljudno vas vabim, da si na spodnji povezavi ogledate ponujena predavanja in morda izberete kakšno zase.