OBVESTILO STARŠEM – MOJI MAJHNI KORAKI PUŠČAJO VELIKE SLEDI

Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da bomo v času od  27. 9. 2021 do 1. 10. 2021 v vrtcu izvajali igro MOJI MAJHNI KORAKI PUŠČAJO VELIKE SLEDI. Aktivnost bomo izvajali v okviru sodelovanja v projektu »VARNO V VRTEC IN ŠOLO – ZAČETEK ŠOLE«. V tem tednu vas prosimo, da v vrtec otroke pospremite peš ali na kak drug trajnostni način (s kolesom, s skirojem, mlajši z vozičkom ipd.).

Projekt »Varno v vrtec in šolo – začetek šole« je del širšega programa Šola sobivanja, ki združuje projekte z različnih področij trajnostnega razvoja. Organizator projekta je društvo Sobivanje, projekt podpira tudi Agencija za varnost prometa.

Namen projekta je otroke spodbujati k razmišljanju o varnosti v prometu na splošno ter o varnosti na poti v vrtec in šolo ter v okolici otroških igrišč. Z igro želimo prispevati k spreminjanju potovalnih navad in posledično k zmanjševanju motoriziranega prometa v okolici vrtca. Želimo prispevati k zmanjšanju obremenitev na okolje ter spodbujati gibanje otrok.

Ker je način prihoda otrok v vrtec v veliki meri odvisen od staršev, vas vljudno prosimo, da igro podprete in vašemu otroku omogočite, da bo aktivno sodeloval in s tem prispeval k boljšemu rezultatu. V kolikor nimate možnosti trajnostnega prihoda v vrtec, vas vljudno naprošamo, da vsaj 200 m poti do vrtca prehodite peš.

Za vaše sodelovanje se vam iskreno zahvaljujemo!

Vaše vzgojiteljice in vzgojitelj