TSZ v RUMENI IGRALNICI

Tudi v Rumeni igralnici smo imeli TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK – kruh, maslo, med, mleko in jabolko. Skupaj smo pripravili mizo s pogrinjki ter med zajtrkom imeli poseben obisk. Ogledali smo si posnetek o čebelah, poslušali glasbo Čebelar in se nato odpravili do čebelarjev na pokrito tržnico, kjer nam je g. Aleš Vanek na kratko povedal nekaj zanimivosti o čebelarjenju, nato pa so nas ostali čebelarji pogostili še z medom in medenjaki.

Rdeč Adelin zvonček že zvoni

Otrokom Rdeče igralnice, je Adela z rdečim zvončkom naznanjala pot . Popeljala jih je na travnik.

Povedala je, da nabira medečino iz katere s krilci in malo čebelje čarovnije izdeluje med.

Otroci so pripravljali bezgov sok. Nabirali so cvetje, mešali, dodajali, poizkušali, stekleničili, etiketirali…

Adela je svoj pomemben praznik praznovala na dan Tradicionalnega slovenskega zajtrka.

Dan smo pričeli s slovenskimi dobrotami, nadaljevali z obiskom čebelarske tržnice in zaključili s čebelarskim pozdravom.

Naj medi!